Наукові співробітники національного заповідника «Софія Київська» найближчим часом планують реалізувати проект з повернення до України мощей великого київсьського князя Ярослава Мудрого.
Як передає 24 Канал, про це під час прес-конференції повідомила в.о. гендиректора заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська.
За її словами, мощі київського князя, які були втрачені під час Другої свтової війни в час окупації Києва, можуть перебувати у США.
24 березня, президент України Петро Порошенко підписав указ про встановлення в Україні Дня пам’яті та примирення, який будуть відзначати щорічно 8 травня.
Повідомляється, що указ оприлюднений “з метою гідного вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та вираження поваги всім борцям проти нацизму”.
13 березня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України за участю заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського відбулося засідання робочої групи, яка поінформувала, що роботу над додатковими навчальними матеріалами про Революцію Гідності та російсько-українську війну завершено.
Робоча група розробила для вчителів методичну брошуру обсягом близько 40 сторінок (формату А4), а для учнів 11-х класів – додатковий параграф до історії України обсягом близько 25 сторінок. І методичний матеріал, і параграф містить значну кількість візуального матеріалу (фото, таблиці тощо), який, перш за все, має посилювати інтерактивну функцію – спонукати учнів до обговорень.
Минулий місяць лютий був для 11 класу насичений відвідуванням різних виховних заходів
На початку місяця наш клас відвідав виставку «Кожен має право знати свої права»,яка проходила в 11 гімназії. Виставка була потужним освітнім інструментом для поширення знань про права людини. Учні змогли глибше познайомитись з механізмом захисту своїх прав та своєї гідності.
Під час робочої наради Міністра освіти і науки Сергія Квіта та заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського з директорами департаментів (управлінь) освіти і науки обласних державних адміністрацій було обговорено нове Положення про проведення державної підсумкової атестації (далі — Положення).
Заступник Міністра освіти і науки наголосив на найважливіших змінах в організації проведення ДПА:
завдання для ДПА цього року складає кожна школа окремо без погодження з районними, обласними департаментами освіти чи МОН;
відповідальність за якість завдань та достовірність результатів покладена на школи;
жодних друкованих збірників чи розв’язників завдань для ДПА непередбачено;
усі без винятку учні 4-х, 9-х та 11-х класів відтепер проходять ДПА у письмовій формі;
години початку проведення ДПА визначає школа;
ДПА рекомендовано провести у період з 12 до 21 травня для 4-х класів, з 1 до 8 червня —для 9-х класів.
Державна підсумкова атестація школярів у 2015 році триватиме у період з 24 квітня до 8 червня
Міністерством освіти і науки підписано наказ№ 192 від 20.02.2015 "Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році", яким визначено терміни проведення ДПА у 4-х, 9-х та 11-х класах, а також орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань.
Згідно з наказом, у школах І ступеня державна підсумкова атестація буде проведена у період з 12 до 21 травня з трьох навчальних предметів: української мови, читання та математики.
Учні дев’ятих класів з 1 по 8 червня складуть три шкільних іспити: українську мову, математику та предмет за вибором навчального закладу.
Одинадцятикласники проходитимуть державну підсумкову атестацію у два етапи: 24 квітня у пунктах тестування відбудеться ДПА з української мови у формі ЗНО. Другий етап підсумкової атестації відбудеться у період з 22 по 28 травня, в цей час випускники шкіл складуть іспити ще з двох навчальних предметів - математики або історії України та предмета за вибором учнів.
Prometheus спільно з партнерами з проекту «Освіта - онлайн» запускає перші в Україні масові безкоштовні онлайн-курси по підготовці до ЗНО з математики, фізики та хімії – http://prometheus.org.ua/zno. Читати курси будуть провідні викладачі Одеського національного університету ім. І. Мечникова, Одеського національного медичного університету та досвідчені шкільні вчителі. Наша мета – зробити найякіснішу підготовку до ЗНО доступною всім абітурієнтам незалежно від місця проживання, наявності статків на послуги репетиторів чи рівня викладання в їх школі. Нові курси також допоможуть абітурієнтам з зони АТО, тимчасово окупованих територій та біженцям.
Ми звертаємося до Вас із особистим проханням зробити репост цього повідомлення для того, щоб якомога більше абітурієнтів та їх батьків змогли дізнатися про можливість безкоштовного онлайн-навчання від викладачів провідних ВНЗ!
Головна мета вчителя — зробити кожен урок не тільки корисним та інформативним, а й цікавим. Для цього потрібен додатковий матеріал, який іноді важко знайти самостійно, бо його пошуки потребують багато часу, а брак часу — одна з найсуттєвих проблем сучасного вчителя.
В УЦОЯО повідомили, що однією з умов отримання атестата є проходження ДПА з української мови
Український центр оцінювання якості освіти звернувся до керівників загальноосвітніх навчальних закладів з проханням роз’яснити випускникам шкіл, що у разі якщо вони не пройдуть державну підсумкову атестацію з української мови і літератури, вони не зможуть отримати атестати у поточному році.
Відповідне роз’яснення, вочевидь, викликане тим, що окремі випускники не реєструються для участі в державній підсумковій атестації з української мови у формі зовнішнього оцінюванняабо не надають комплекти документів для цього.
Опис нових елементів в технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2015 році
У системі зовнішнього незалежного оцінювання, починаючи з 2015 року, будуть запроваджені деякі нові елементи в технології його проведення. Це зумовлено прийняттям закону "Про вишу освіту", необхідністю забезпечення додаткових гарантій рівного доступу до вищої освіти усім абітурієнтам.
Серед новацій зокрема передбачено, що сертифікаційні роботи з української мови і літератури, математики матимуть два рівні складності, результати зовнішнього незалежного оцінювання будуть визначатися за новою методикою, сертифікат зовнішнього оцінювання буде чинним лише в рік його проведення, державна підсумкова атестація з української мови для всіх випускників шкіл, ліцеїв, гімназій, колегіумів буде проходити у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
16.01.2015 в актовій залі школи відбулася зустріч із воїнами АТО, яку підготували учні 8 класу (класний керівник Конопка Т.В.)
Учні 6-А, 6-Б, 8, 9-А, 9-Б класів мали змогу спілкуватися з людьми, які не словом, а ділом доводять свою любов до Вітчизни.
Представила воїнів волонтер Катерина, з якою наша школа успішно співпрацює. Через неї ми передаємо листи, малюнки, потрібні речі до АТО.
Під час зустрічі учні 8 класу дуже зворушливо розповідали вірші, а пісні у виконанні учениць 9-Б Карпенко Марини та Завальнюк Лесі не залишили нікого байдужими. Воїнам подарували малюнки, подарунки.
Цю хвилюючу та цікаву зустріч всі присутні запам'ятають надовго.
Перелік цих подій визначено шляхом експертного опитування, проведеного Інтернет-порталом "Освітня політика".
Днями в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему «Українська освіта-2014. ТОП 10 подій», де було оголошено найважливіші події у галузі освіти 2014 року.
У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський; голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич; директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук; керівник стратегічної дорадчої групи «Освіта», директор БФ «Інститут розвитку освіти» Георгій Касьянов; шеф-редактор порталу «Освітня політика» Віктор Громовий, освітяни та представники громадськості.
МОН пропонує на громадське обговорення проект навчальної програми
Проект навчальної програми з вивчення історії та культури, державного устрою України, основ законодавства з питань праці, освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення для біженців для осіб, які потребують додаткового захисту, у тому числі й для дорослих, відповідно до Плану заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на період до 2020 року
У 2014-2015 н.р. новорічні свята у школі розпочалися святом «Святий Миколай в гостях у учнів початкової школи». Під час заходу 19 грудня учні 1-4 класів переглянули театральне дійство, підготовлене для них учнівським колективом 6 – Б класу під керівництвом класного керівника Мадюді Т.О. Гра юних артистів захоплювала маленьких глядачів, виховувала їх, вчила бути добрими та слухняними. Кожна дитина отримала дарунок від Миколая.
25 та 26 грудня для учнів 1-7 класів учнівський колектив 11 класу ( кл. керівник Залокоцька А.С.) продемонстрував казку «Рукавичка або в пошуках золотого ключика». На високому рівні був здійснний мультимедійний супровід вистави (вчитель інформатики Климіна Ю. В.) 28 учнів випускного класу зачарували глядачів своєю артистичністю. Адміністрація школи, діти, батьки, вчителі щиро дякували за феєричний новорічний подарунок, який подарували всім наші випускники.
Безкоштовні курси з ІКТ від Microsoft, які практично, а не теоретично зможуть допомогти вчителеві
З кожним роком технології все активніше впливають на навчальний процес і систему освіти в цілому. На сьогоднішній день на ринку праці потрібні випускники навчальних закладів, які не тільки мають якісні знання, а й мають відповідні навички. Останніми роками ці навички отримали сталу назву – навички 21 століття.
Постає логічне запитання – як сформувати в учнів навички 21 століття якщо ці навички не сформовані в самого вчителя? Як учитель може навчити того, чого сам не розуміє? Курси підвищення кваліфікації на сьогоднішній день, на жаль, не дають уявлення про тренди в сучасній освіті. Багато теорії та замало практики. Для прикладу. Чи може хтось із педагогів похвалитися відповідністю своєї інформаційно-комунікаційної компетентності до тих рівнів, які ЮНЕСКО рекомендувала ще 2011 року?
Проаналізувавши доступні Інтернет-ресурси можна досить легко визначити наступні глобальні тенденції розвитку ІКТ в освіті, які мали би вже реалізовуватись у закладах освіти, а саме: організація навчання протягом усього життя, створення та використання динамічних навчальних матеріалів та спільна робота в режимі реального часу.
Десять порад сучасному вчителю, які слід ураховувати під час навчання учнів
Новий звіт Саттон Траст (Sutton Trust improving social mobility through education – провідна організація Великої Британії, що займається питаннями підвищення соціальної мобільності освіти, фінансує більше двохсот програм на замовлення 140-а наукових установ, ‑ пер.) наводить докази успішних методів викладання.
Питання про те, як стати добрим учителем, завжди було предметом дискусій. Така постановка питання створює досить багато проблем, оскільки просто не існує, та й не може існувати універсального рецепту для успіху вчителя, тому що різні підходи спрацьовують тільки в конкретних фахівців і для певних учнів класу.
Саттон Траст установлено, що популярні в освіті методи навчання, такі як надмірна похвала й заохочення учнів або надання їм можливості самим відкрити для себе ключові знання, насправді не дають високих позитивних результатів.
Автор докладу, професор Роберт Коі з Даремського університету стверджує, що це всього лише «стартовий пакет» для осмислення того, що ж усе-таки робить викладання ефективним.
Міністерством освіти визначено дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році відбудеться у червні 2015 року, а загальнообов’язкове тестування випускників шкіл з української мови і літератури у квітні.
Відповідно до календарного плану проведення ЗНО, що затверджений Міністерством освіти і науки, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 3 червня тестом з французької мови та завершиться 26 червня тестуванням з хімії. За цей період, випускники шкіл 2015 року, а також минулих років, які вирішать продовжити здобуття освіти у вищих навчальних закладах, матимуть можливість скласти від одного до трьох з 11 запропонованих тестових предметів.
Загальнообов’язковий тест з української мови і літератури буде проведено 24 квітня. Результати тестування, які одночасно зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи, будуть оголошені до 15 травня.
До 20 травня школи отримають від Українського центру оцінювання якості освіти відомості з результатами державної підсумкової атестації з української мови своїх випускників.
День Збройних сил України — oфіційне свято, який був заснований постановою Верховної Ради України в 1993 році. Відзначається він щорічно 6 грудня, тому що в цей день в 1991 році був прийнятий закон України «Про Збройні сили України».
До складу Збройних сил України входять сухопутні війська, повітряні і військово-морські сили, а також ряд
воєнізованих формувань. У різних родів військ існують свої професійні свята, однак День збройних сил має особливе значення як свято, що скріплює бойове братерство між усіма військовослужбовцями.
Незважаючи на офіційний статус, День збройних сил не є неробочим днем. Проте до нього приурочені спеціальні заходи, такі як покладання квітів до могили Невідомого солдата. У військових частинах проходять урочисті збори, церемонії вручення державних нагород та святкові концерти.
Привітання з професійним святом 6 грудня приймають понад 180 тисяч людей, понад 130 тисяч з яких — безпосередньо військовослужбовці. На сучасному етапі розвитку збройних сил (тобто після проголошення незалежності України від Радянського Союзу) військовослужбовці ЗС України брали участь у численних миротворчих операціях.
21.11.2014р. у 11 класі пройшов відкритий урок англійської мови за темою «Сімейні стосунки. Проблеми в сім’ї» (вчитель Шалько О.П.) Урок був проведений з використанням мультимедійних технологій, а саме аудіо записи, відеоролики, презентації. Родзинкою уроку було використання таких інтерактивних методів як метод мозкового штурму, рольова гра. Учні із задоволенням працювали в групах, презентували свої проекти. Всі були дуже активні та на високому рівні показали свої уміння та навички. Було видно, що школярі дійсно перейнялися даною темою та із зацікавленістю вивчають англійську мову.
Загальна структура конкурсного відбору не змінюється, але на абітурієнтів чекає ряд особливостей
У 2015 році вступ до ВНЗ проходитиме за процедурою, визначеною новим Законом «Про вищу освіту». Попри те, що загальна структура конкурсного відбору не змінюється, на майбутніх абітурієнтів чекає ряд особливостей.
Як і в попередні роки, конкурсний бал абітурієнта буде формуватися з результатів зовнішнього незалежного оцінювання, результатів творчих чи фізичних випробувань (якщо це визначено у правилах вступу) та балу атестату. Нікуди не зникли і додаткові бали за перемогу у Всеукраїнській олімпіаді чи у конкурсі-захисті наукових робіт Малої академії наук. Також вступникам нараховуватимуться бали за довузівську підготовку.
Тестування випускників з української мови і літератури відбуватиметься у спеціально визначених пунктах
24 квітня 2015 року всі випускники одинадцятих класів складатимуть тест зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури. Результати тесту також будуть враховуватися, як державна підсумкова атестація з цього предмета.
Про це було повідомлено під час селекторної наради, в якій взяли участь заступник міністра освіти і науки Павло Полянський та директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.
23 листопада 2014 р на базі КЗ "СЗШ № 30" відбувся ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з істоорії. Команду нашої школи під керівництвом Залокоцької А. С. представляли Коротка Дар'я (8 клас), Кухарук Анна (9 - А клас), Чуб Євген (10 клас), Коблова Дар'я (11 клас). Хочемо відмітити Коблову Дар'ю, яка ввійшла в десятку кращих юних істориків міста. Вітаємо!
20.11.2014 р. в школі стартував ІІ сезон загальнощкільної інтелектуальної гри для учнів 5 - 11 класів "Що? Де? Коли?". В першій грі приймали участь команди 10 та 11 класів.
До 81-річниці Голодомору 1932-1933 р.р. у нашій школі проведено ряд заходів по вшануванню жертв Голодомору:
З 17 по 22 листопада у школі пройшов Тиждень пам’яті жертв Голодомору.
Протягом тижня пам’яті у шкільній бібліотеці працювала тематична виставка «голодомор в Україні. ХХ століття».
З 17 по 22 листопада пройшов конкурс учнівських малюнків «Жнива скорботи», у якому взяли участь учні 5-11 класів.
19.11.2014 р. учнями 9-х класів було відвідано експозицію до 81 річниці Голодомору у міському музеї.
20.11.2014 р. проведено єдиний урок пам’яті «Вижили 1933-го. Вистояли 2014-го. Переможемо завтра!» для учнів 1-11 класів.
У школі протягом тижня працював кінолекторій «Голодомор 1932-1933 років».
20.11.2014 р. проведено радіопередачу «Пам’ять єднає».
Учні 8 класу відвідали відкритий урок за матеріалами «Голодомор у Кам’янскому районі - 1932-1933 роки” на базі архівного управління м. Дніпродзержинська.
Колектив школи приєднується до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» та до національної хвилини мовчання вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 р.р., які пройдуть по всій Україні 22 листопада о 16.00 годині.
14.11.2014 року відбулась презентація роботи учнів над загальношкільним творчо пошуковим проектом «Україна – це я, Україна – це ми!», автором якого є директор школи Школяр Любов Андріївна. У рамках презентації була організована виставка учнівських робіт «Україна очима учнів КЗ «СЗШ № 23»
У 1997 році був заснований День української писемності та мови. Відповідний указ підписав тоді президент Леонід Кучма. Це свято було засноване на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія — творців слов'янської писемності.
Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох слов'янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця. Але її, очевидно, знали не всі, оскільки до наших часів дійшов лише один зразок такого письма.
В цей день традиційно проводяться різноманітні заходи в школах та вузах. Всі вони присвячені темі писемності та грамотності. У цей день зазвичай пишуть диктанти, проводять тематичні вікторини та олімпіади з української мови.
Проект концепції підготовлено Стратегічною дорадчою групою "Освіта" для надання консультативної та експертної підтримки Міністерству освіти і науки у розробці Дорожньої карти освітньої реформи.
В жовтні 2014 року в рамках Всеукраїнського проекту «Шануймо Україну» в школі започатковано національно-патріотичний проект «Україна - це я! Україна - це ми!». Ідея проведення такого цікавого проекту, у якому взяла участь вся школа, належить директору Любові Андріївні Школяр.
День 14 жовтня пройшов в особливій атмосфері. Учні школи прослухали радіопередачу про святкування Дня українського козацтва, яку підготувала та провела вчитель історії Залокоцька Алла Станіславівна. Школярі не тільки дізналися про історію свята Покрови, а й прийняли участь у колективній молитві за мир на українській землі.
Фото: kachkivka.klasna.comМіносвіти дозволило школам самостійно розробляти завдання для випускних іспитів
Застпуник міністра освіти і науки Павло Полянський зазначив, що Міносвіти затвердило кількість і перелік предметів, з яких будуть проходити іспити в школі.
Про це на прес-конференції повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський, повідомляють "Українські новини".
"Школи самі зможуть розробляти завдання для проведення державної підсумкової атестації (випускних іспитів)", - сказав він.
Про затвердження Плану всеукраїнських
і міжнародних організаційно-масових
заходів з дітьми та учнівською молоддю
на 2014/2015 навчальний рік за основними
напрямами позашкільної освіти
На виконання статті 8 Закону України «Про позашкільну освіту», пункту 23 Положення про позашкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 № 433, з метою визначення рівня практичної підготовки вихованців позашкільних навчальних закладів, організації їх участі у всеукраїнських і міжнародних заходах, виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та учнівської молоді