Наукові співробітники національного заповідника «Софія Київська» найближчим часом планують реалізувати проект з повернення до України мощей великого київсьського князя Ярослава Мудрого.
Як передає 24 Канал, про це під час прес-конференції повідомила в.о. гендиректора заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська.
За її словами, мощі київського князя, які були втрачені під час Другої свтової війни в час окупації Києва, можуть перебувати у США.
24 березня, президент України Петро Порошенко підписав указ про встановлення в Україні Дня пам’яті та примирення, який будуть відзначати щорічно 8 травня.
Повідомляється, що указ оприлюднений “з метою гідного вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та вираження поваги всім борцям проти нацизму”.
Під час робочої наради Міністра освіти і науки Сергія Квіта та заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського з директорами департаментів (управлінь) освіти і науки обласних державних адміністрацій було обговорено нове Положення про проведення державної підсумкової атестації (далі — Положення).
Заступник Міністра освіти і науки наголосив на найважливіших змінах в організації проведення ДПА:
завдання для ДПА цього року складає кожна школа окремо без погодження з районними, обласними департаментами освіти чи МОН;
відповідальність за якість завдань та достовірність результатів покладена на школи;
жодних друкованих збірників чи розв’язників завдань для ДПА непередбачено;
усі без винятку учні 4-х, 9-х та 11-х класів відтепер проходять ДПА у письмовій формі;
години початку проведення ДПА визначає школа;
ДПА рекомендовано провести у період з 12 до 21 травня для 4-х класів, з 1 до 8 червня —для 9-х класів.
Державна підсумкова атестація школярів у 2015 році триватиме у період з 24 квітня до 8 червня
Міністерством освіти і науки підписано наказ№ 192 від 20.02.2015 "Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році", яким визначено терміни проведення ДПА у 4-х, 9-х та 11-х класах, а також орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань.
Згідно з наказом, у школах І ступеня державна підсумкова атестація буде проведена у період з 12 до 21 травня з трьох навчальних предметів: української мови, читання та математики.
Учні дев’ятих класів з 1 по 8 червня складуть три шкільних іспити: українську мову, математику та предмет за вибором навчального закладу.
Одинадцятикласники проходитимуть державну підсумкову атестацію у два етапи: 24 квітня у пунктах тестування відбудеться ДПА з української мови у формі ЗНО. Другий етап підсумкової атестації відбудеться у період з 22 по 28 травня, в цей час випускники шкіл складуть іспити ще з двох навчальних предметів - математики або історії України та предмета за вибором учнів.
В УЦОЯО повідомили, що однією з умов отримання атестата є проходження ДПА з української мови
Український центр оцінювання якості освіти звернувся до керівників загальноосвітніх навчальних закладів з проханням роз’яснити випускникам шкіл, що у разі якщо вони не пройдуть державну підсумкову атестацію з української мови і літератури, вони не зможуть отримати атестати у поточному році.
Відповідне роз’яснення, вочевидь, викликане тим, що окремі випускники не реєструються для участі в державній підсумковій атестації з української мови у формі зовнішнього оцінюванняабо не надають комплекти документів для цього.
Опис нових елементів в технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2015 році
У системі зовнішнього незалежного оцінювання, починаючи з 2015 року, будуть запроваджені деякі нові елементи в технології його проведення. Це зумовлено прийняттям закону "Про вишу освіту", необхідністю забезпечення додаткових гарантій рівного доступу до вищої освіти усім абітурієнтам.
Серед новацій зокрема передбачено, що сертифікаційні роботи з української мови і літератури, математики матимуть два рівні складності, результати зовнішнього незалежного оцінювання будуть визначатися за новою методикою, сертифікат зовнішнього оцінювання буде чинним лише в рік його проведення, державна підсумкова атестація з української мови для всіх випускників шкіл, ліцеїв, гімназій, колегіумів буде проходити у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Перелік цих подій визначено шляхом експертного опитування, проведеного Інтернет-порталом "Освітня політика".
Днями в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему «Українська освіта-2014. ТОП 10 подій», де було оголошено найважливіші події у галузі освіти 2014 року.
У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський; голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич; директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук; керівник стратегічної дорадчої групи «Освіта», директор БФ «Інститут розвитку освіти» Георгій Касьянов; шеф-редактор порталу «Освітня політика» Віктор Громовий, освітяни та представники громадськості.
МОН пропонує на громадське обговорення проект навчальної програми
Проект навчальної програми з вивчення історії та культури, державного устрою України, основ законодавства з питань праці, освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення для біженців для осіб, які потребують додаткового захисту, у тому числі й для дорослих, відповідно до Плану заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на період до 2020 року
Міністерством освіти визначено дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році відбудеться у червні 2015 року, а загальнообов’язкове тестування випускників шкіл з української мови і літератури у квітні.
Відповідно до календарного плану проведення ЗНО, що затверджений Міністерством освіти і науки, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 3 червня тестом з французької мови та завершиться 26 червня тестуванням з хімії. За цей період, випускники шкіл 2015 року, а також минулих років, які вирішать продовжити здобуття освіти у вищих навчальних закладах, матимуть можливість скласти від одного до трьох з 11 запропонованих тестових предметів.
Загальнообов’язковий тест з української мови і літератури буде проведено 24 квітня. Результати тестування, які одночасно зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи, будуть оголошені до 15 травня.
До 20 травня школи отримають від Українського центру оцінювання якості освіти відомості з результатами державної підсумкової атестації з української мови своїх випускників.
Загальна структура конкурсного відбору не змінюється, але на абітурієнтів чекає ряд особливостей
У 2015 році вступ до ВНЗ проходитиме за процедурою, визначеною новим Законом «Про вищу освіту». Попри те, що загальна структура конкурсного відбору не змінюється, на майбутніх абітурієнтів чекає ряд особливостей.
Як і в попередні роки, конкурсний бал абітурієнта буде формуватися з результатів зовнішнього незалежного оцінювання, результатів творчих чи фізичних випробувань (якщо це визначено у правилах вступу) та балу атестату. Нікуди не зникли і додаткові бали за перемогу у Всеукраїнській олімпіаді чи у конкурсі-захисті наукових робіт Малої академії наук. Також вступникам нараховуватимуться бали за довузівську підготовку.